Oslabení koronaviru připomíná známou technologii výroby hadích protijedů, jež se aplikují v případě uštknutí člověka jedovatými organismy. Právě koronavirus můžeme pokládat modelově za něco nepříjemného pro lidský organismus v uvedeném smyslu.
Zajímavé by bylo ovšem vědět, jak na něj reagují hadi, či netopýři v asijských zemích, jaká je jejich životaschopnost, či úmrtnost? Jak se koronavirus chová např. vůči hadímu jedu?
Máme se tedy v budoucnu bát nových, či staronových pandemií? A co dosud existující léky, možnosti vědy, mnohé cesty k vyléčení lidí? Bohužel současná věda jakoby schválně vyhání konkurenční cesty k vyléčení - zejména ty "nepohodlné" z východu. Pak je tu ekonomické hledisko, a tím jsou "prokleté" peníze, které vládnou světem na úkor morálky a etiky!
Než plánovat rychlé promoření lidské populace koronavirem, tak především využijme dosud známé zkušenosti v lékařské vědě, která si poradila s dalšími závažnějšími chorobami. Bohužel jsou ekonomiky států na Zemi nastaveny, že musí být automaticky co největší ekonomický růst za každou cenu.
A tak hledejme cestu transformace a sebereflexe - tj. změna ekonomických a politických systémů dle moderních vyspělých mimozemských technologií v souladu s přírodou a životním prostředím. Jistě pomůže lidské civilizaci i odkrytí zakázaných starodávných archivů.
Václav Kovalčík, Zlín
Žádné komentáře:
Okomentovat