Bezohledný systém vůči původním občanům v evropských státech i ve světě může za šíření pandemie coronaviru. Tady se už začíná nevyplácet pro-imigrační politika z epidemického hlediska. Zaprodané a prohnilé režimy států Evropské unie totiž způsobily kalamitní stav přijímáním migrantů a tolerováním jejich kriminality.
Například se "nedávno" v Itálii změnila vláda z proti-imigračního proudu na proud pro-imigrační! Do toho nám ještě vyhrožuje Turecko posíláním migrantů do Evropy, čímž je ohroženo zdraví a existence původních evropských obyvatel.
Pokud tady máme NATO, tak by si Severoatlantická aliance měla pozvat turecký stát na kárný kobereček, aby učinil nápravu, jenže členské státy uvedeného pochybného paktu nemají k tomu vůbec odvahu!
Státy, které brojí proti vlastním lidem, doplácejí na svou zhoubnou politiku, neboť USA se nelíbí ekonomická konkurence.
Sice média uvádějí vznik coronaviru v Číně, ale někomu se hodilo jej rozšířit po celém světě, a tak to pokračuje jakoby válečným stavem dokonce na západě - viz ponechání starších obyvatel napospas pandemii, což je největší hyenismus.
A tak by Evropská unie měla uznat svou dosavadní chybu místo buzerace na adresu členských evropských států. Vím, že se budou prohlubovat deficity a schodky zadlužení evropských států, ale státy Evropské unie musejí především myslet na své původní obyvatele, aby jednoho dne nevymřeli.
Co je tedy řešením situace? Nejprve shromáždit všechny léčebné postupy a zkušenosti ze světa, dále potřebné lékařské materiály, aby se zabránilo šíření coronaviru. Zároveň rozšířit týmy výzkumníků, aplikovat poznané a ověřené.
Rovněž spoléhat na dosud známé přírodní bohatství například léčivých rostlin a hub doma i ve světě. Aplikovat získané zkušenosti proti zhoubné pandemii, vždyť existuje mnoho cest, jak léčit vážná chřipková onemocnění.
Peníze z rozpočtů přesunout do zdravotnictví, sociálních služeb a vědy a výzkumu. Dále smysluplně a adresně využít mezinárodní pomoci, jednat s bankami a věřiteli na dočasné odložení splátek. Rovněž stanovení smysluplných splátkových kalendářů nezbytné, aby se evropské státy vyhnuly finanční krizi.
I odpuštění státních dluhů připadá v úvahu, stejně tak správné přizpůsobení pracovních úvazků, či podpor. Jsem světového názoru, že zdraví jest přednější než bezohledné honění se za ekonomickým růstem a majetkem.
Václav Kovalčík, Zlín
Žádné komentáře:
Okomentovat