Úvahu píši též z důvodu, neboť si naše republika za poskytování humanitárních pomocí ve světě zaslouží i pomoc ohledně odpuštění četných dluhů na světových finančních trzích i bank.
100 miliard deficitu, anebo 200 miliard? Pokud by se tyto peníze investovaly smysluplně, nevidím v tom problém. Zároveň si myslím, že je třeba bdělost státu ohledně adresných proudění těchto peněz. To mi potvrdí snad každý ekonom.
Je sice nouzový stav. V počátečních stádiích tohoto stavu je třeba, aby policisté místo pokutování lidí poskytli roušku tomu, kdo třeba zapomněl ji nosit. Rovněž je třeba rouškami a respirátory vybavit zdravotníky, dle mého názoru i celou občanskou společnost alespoň rouškami. Je dobré, že Česká republika spolupracuje s Čínou ohledně prevence proti zákeřné pandemii.
Co se týče různých úvah na internetu, tak vycházejí ze zkušeností lidí - odborníků i laiků. Vůbec bych je nepovažoval za dezinformace. Prostě jsou to úvahy, názory lidí. "Nechtějme, aby dokonce děti a mládež za svou školní kompozici končily za mřížemi." Vždyť svoboda slova má být dodržována i v nejistých časech.
Kéž by se uvedl v praxi lék proti koronaviru. Zatím probíhá jakási restrikce, či omezování v této kapitole. Myslím si, že pletichaření, kdo léčebné alternativy vymyslel, a kdo ne, není namístě. Důležité je zdraví občanů naší republiky i okolních států než nějaký mamon. Obyčejní lidé i odborníci by měli sbírat zkušenosti z pokladnice přírody - viz. léčivé rostliny, houby atd.
Ve světě se dokonce pandemie řeší oslabením viru; přirozenou obranou lidí při léčení v případě nákazy - tzv. obrannými látkami v těle organismu. I minerální vody - kyselky - mohou zabrat - dokonce zmírnit bolesti, stejně tak léčivé poklady přírody. Není jenom jedna možnost léčení pandemie, těch cest je samozřejmě více. Využijme i naše lázeňství ohledně zdravotní péče proti uvedené pandemii.
Václav Kovalčík, Zlín
Žádné komentáře:
Okomentovat